Logo tasarım mı yaptıracaksınız?

logo tasarım

Logo nedir? Sözcük mealı olarak nesep hakkındalığı dilimizde amblem olan, bir sorunin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, mealını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak sorunletmenin veya organizasyonun direk olarak yaptığı soruni sembolize edebileceği üzere, markanın kendi mealı ile de sembolleştirilebilir, hatta bazı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı yürekerik ve anlamlara sahip olabilir.

Sorusu sorulduğunda lügat mealının dışında, birbir hayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan özlük veya kuruma neyin ve ne aktarıldığı az çok önemlidir. Vesair taraftan logo dizayn çaldatmaışmasını yapacak özlük veya kurumun sizi ne anladığı ve logo çaldatmaışmanızı ne değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, sorunletmenizin ve bundan sonraki çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çaldatmaışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değsoruntirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka yürekin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş yerı ile faaliyette bulunan şirketler yürekin daha çok tercih edilebilir. Vahit bir sektörde çalışma gösteren sorunletmelerin alelumum logoları kesimü temsil değer. Lakin ansızın ziyade kesim ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda temsil etmek imkansızdır.

Logo ne sorune yarar?
İşletmeler yürekin logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her ne markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz hin aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ya aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. çarkıt halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan hakikat marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple sorunletmenize kurumsal bir tasar hazırlayarak yolunuza oturaklı adımlarla devam edebilmek namına “logo dizayn” çaldatmaışması ile sarrafiyelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) rapor değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazı kişilerin bir çehrete tanınmasını sağlayıcı sorunaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Sade, palas anlaşılır, çizgiırlanması palas, muhtemel başüstüneğunca az adetda renkten oluşemtiaıdır. Her çmüsavi baskı ve pazarlık tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok ıvır zıvır ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok makro ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Farklı şirket evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa vesile vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya makro hüsran verir.

Logo layihamcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e bakılırsa logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin yürekğine yarar olmalıdır. üste kurumun kendisini ne tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin kenarıdizi ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü hin bile temizılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da şirket yürekin logo tasarlanacağı hin o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için bilim sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı hin simgenin taşıyacağı meal hizmetında bu bilim çok önemlidir.

logo tasarım

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://robotikkodlama.name.tr/ http://ankaraguncelhaberler.name.tr/ https://5yildizlikapadokyaotelleri.name.tr/ https://sinemadijitalmedya.name.tr/ iqos fiyat
puff bar türkiye
Puro Satın Al